Bio Maya Maskesi Ürün Görseli

Siyah Noktaları Temizlemenin Yolları

Siyah lekelerin nedenleri nelerdir?

Aşırı güneşe maruz kalma: Güneşte veya güneşlenmede çok fazla zaman harcamak yeterli miktarda güneş kremi uygulamadan cildinizin melanin üretimini hızlandırabilir. Bu, kendisini zararlı ultraviyole ışınlarından korumak için vücudun tepkisidir ve bu da yüzdeki karanlık noktaların sayısını arttırır.
Hormonal değişiklikler: Hamileyken, doğum kontrol haplarında veya menopozda olduğu zaman estrojen ve progesteron üretiminde dalgalanma, düzensiz melanin üretimine neden olabilir. Güneş ışığına maruz kalma bu lekelerde melanin salgısını aktive eder, bu da koyu renk lekelere neden olur.
Yüzdeki epilasyon: Yüz cildinizi cımbız alarak, cilalanarak veya cildi cildin kızarmasına neden olabilir. Bu daha sonra bu bölgelerdeki cilt renginin değişmesine neden olabilir.

Akne / Yaralanma: Sivilce , yaralanma ya da herhangi bir cerrahi girişim tarafından geride bırakılan izler, aşamalı olarak yok olmak yerine karanlık lekelere dönüşebilir.

Yaşlanma: Yaşlandıkça cilt hücreleriniz gençlerinizde olduğu kadar kolay çoğalmaz. Böylece cildinizin hasar görmüş alanları onarması ve renksiz lekelerden kurtulması daha zor hale gelir.

Yalnızca koyu renk lekelerin nedenlerini bilmek yetmez. Hangi yöntemin onlardan kurtulmak için uygun olduğunu anlamak için farklı koyu noktalar türlerini de anlamamız gerekir. Aşağıda sizin için bu türden basit bir liste hazırladık.

Siyah lekelere nasıl davranılır?

İnsanların mümkün olduğunca çok sayıda vakıf katına daldıkları dürtüleri verdiklerini, çirkin görünüşüne ve tamamen anlamalarını sağlıyorum. Bununla birlikte, koyu renk lekeler genellikle bir sağlık riski oluşturmaz. Böylece, onlardan kurtulmak için herhangi bir dermatolojik tıbbi tedaviye gitmek tamamen sizin elinizde. Herhangi bir kozmetik tedaviden geçmek isterseniz, göz önüne alabileceğiniz bazı prosedürler aşağıda verilmiştir.

Lazer Tedavisi:

Lazer tedavisi oldukça ağrısız ve hızlı sonuçlar veren invaziv olmayan bir prosedürdür. Koyu lekelerin rengine ve boyutuna ve ne kadar derin olduklarına bağlı olarak, tedaviniz için lazer seçilecek. Tedaviniz için gerekli oturumların sayısı da aynı faktörlere bağlı olacaktır. Cildinizin lazer tedavisine tabi tutulduktan sonra çok hassas olacağını belirtmek çok önemlidir. Bu nedenle, güneş kremi üzerinde stok yaptığınızdan ve ayrıca güneşte birkaç gün dışarı çıkmamaya özen gösterin.

Kimyasal Peeling:

Kimyasal bir soyma tedavisi, cildinize kabarcıklanma ve soyma neden olacak bir kimyasalın uygulanmasını içerir, böylece rejeneratif hücreleri aktive eder. Yeni bir cilt formu tabakası. Korkunç geliyor, biliyorum. Ancak, gerçekte, kimyasal kabuklar nispeten ağrısızdır, ancak bazı karınkanlık hissi yaşayabilirsiniz. Karanlık noktanızın karanlığına ve derinliğine bağlı olarak cildinizi soymak için kullanılan kimyasal maddeler değişir. Yüzeysel bir kabuk, glikolik asit veya laktik asit gibi alfa-hidroksi asitler kullanacak ve orta dereceli bir soyma trikloroasetik asit kullanacaktır. En güçlü kabuklar fenolü kullanır.

Yine, lazer tedavisinde olduğu gibi, oturum sayısı karanlık noktalarınızın türüne bağlı olarak değişecektir. Kimyasal bir soyma oturumundan sonra cildiniz oldukça hassas olacaktır. Kızarık, kırmızı ve pul pul olacak. Güneş koruyucunuzu iyi kullanmanız ve tedaviden sonra birkaç gün boyunca güneşte dışarı çıkmamak çok önemlidir. Ayrıca iltihaplı cildi yatıştırmak için hafif hafif ağrı kesiciler de reçete edilebilir.

Mikro dermabrazyon:

Mikro dermabrazyon cildinizi canlandırmak için kullanılan invaziv olmayan bir tedavidir ve koyu lekelerden kurtulmada oldukça etkili olduğu bulunmuştur. Bu tedavi yine pratik olarak ağrısızdır. Prosedür, cildinize püskürtülmüş mikro-eksfoliye edici kristaller ile başlar ve akabinde onları yumuşak bir şekilde emer. Pullanma ve emme vakumlamanın kombine etkisi, yalnızca cildinizin yüzeysel tabakalarının soyulmasıyla kalmaz, aynı zamanda kollajen üretiminiz de yeniden başlatılır. Böylece, koyu renk lekelerinizden kurtulursunuz ve aynı zamanda daha taze görünen parlayan cilt ile birlikte yürüyün!

Kriyoterapi:

Bu oldukça ilginç! ‘Cerrahi’ kelimesini kullanmasına rağmen kriyocerrahi aslında invaziv olmayan bir tedavi yöntemidir. Bu prosedürde sıvı nitrojen, beyaza dönmesine neden olan dondurmak için püskürtme tabancası kullanarak karanlık noktanıza püskürtülür. Doktor, karanlık nokanızın derinliğine bağlı olarak bu işlemi birkaç kez tekrarlayabilir. Bu muamele edilen karanlık nokta daha sonra birkaç gün sonra bir kabuk oluşturacak ve yeni kabuğun karanlık noktasında kızdığı ortaya çıkarmak için birkaç hafta içinde dökecek. Yara izine herhangi bir koşulda rastlamayın, çünkü bu yara izine neden olabilir. Kuru tutun ve doktor tarafından önerilirse, petrole jöle uygulayın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )