Bio Maya Maskesi Ürün Görseli

Yüzümüzü Nasıl Temiz Tutarız

1. Temiz tutun

Duke Üniversitesi’nden dermatoloji profesörü Zoe Draelos, makyajınız zitleri gizleyebilir ancak aynı zamanda cildinize karşı serbest radikalleri de yakalar. Yüzünüzü sabah, gece ve spor salonundan sonra yüzde 2’ye kadar salisilik asit içeren bir temizleyici ile yıkayın. Yağlı ve sorunlu ciltler için mükemmeldir, Mario Badescu Akne Yüz İçin Temizleyici’yi seviyoruz .

Yapmamanız çok zor, biliyoruz. Ancak direnmeye çalışın. Sivilceleri patlatmak yalnızca iltihaplanma, yara izi ve evet daha fazla akne ile sonuçlanır. Gerçekten cazip iseniz, bazı uzmanlar ellerinizi bir sıkıştırma oyuncağı ile meşgul etmenizi önerir.

Kendini klinik deneylerde kanıtlamış bazı maddeler (akne için benzoil peroksit veya glikolik veya salisilik asit) vardır – bunları kullanın. Ve onlara bir şans verin – çalışmak için en az altı hafta gerekir. Columbia Üniversitesi / New York Presbyterian Hastanesi’nde dermatoloji profesörü David Bank, “Altı haftaya kadar hiçbir şey değişmediyse, ürün sizin için hiçbir zaman çalışmayacaktır” diyor. Daha sonra, bir dermatologun reçete ürünleri veya ofis içi tedavileri biraz rahatlama görebileceğini görmenin vakti geldi.

Retinoidler sadece kırışıklıklar için değildir. Ayrıca lekeleri solurlar, kollajen oluştururlar ve sivilceleri önlerler – ancak yalnızca doğru kullanıldığında. Gece, gece akne tedavisi yerine, parmak uçlarınızda bezelye büyüklüğünde bir miktar koyun ve yüzünüzün her yerine sürtün. Dermalogica’nın Gecelik Retinol Onarımını seviyoruz . New York’taki Mount Sinai Tıp Merkezi’ndeki kozmetik ve lazer dermatolojisi direktörü Heidi A. Waldorf “Onları bir bütün olarak cildin içinde kullanmak hücre döngüsünde yardımcı olur” diyor.

Sivilcenizi spot olarak tedavi etmek, ömrünü bir ila iki gün azaltabilir. Ancak asıl hedef net bir cilt olup erken müdahale anahtardır. Dermatoloji uzmanı Karyn Grossman, “Akne oluşumunu önlemeniz gerekiyor ve bu hiç yoksa bile sivilceye yatkın cildi tedavi etmek anlamına geliyor” diyor dermatolog Karyn Grossman. Öyleyse tüm akne ürünlerinizi yüzünüzün tamamında kullanın.

Sadece sivilce gittiği için kaybolduğu anlamına gelmiyor. Este Lauder Clear Difference Hedeflenen Leke Tedavisi gibi koyulaştırılmış lekeler üzerine eklenen salisilik asit ile yara izi tedavisi uygulayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )